+370 606 75557
spa@ajurveda.lt

Apie mus

Ajurveda

AJURVEDA – tai Indijos holistinė medicinos sistema. Susiformavusi maždaug prieš 5 tūkstančius metų Ajurveda yra laikoma seniausiu pasaulyje žinomu medicinos mokslu. Pirmosios žinios apie gyvenimo ir gydymo meną yra randamos seniausiose žinių knygose, Vedose . Šiose senosiose išminties knygose pateikiama praktinė ir mokslinė įvairių sričių informacija, įskaitant filosofiją, logiką, inžinieriją, žemdirbystę, ekonomiką, politiką, ir kitas sritis. Ajurveda – gyvenimo pažinimo mokslas yra laikoma viena iš Vedų atšakų, tiksliau Atharvavedos priedu.

Žodis “Ajurveda” sudarytas iš dviejų sanskrito kalbos žodžių: ājus – gyvenimas ir veda – žinios arba pažinimo mokslas. Gyvenimas – ājus yra susijęs su gerove, laime, vargu ar skausmu. Ajurvedos tradicija tiesiogiai siejama su mentaline būsena, žmogaus kūnu, juslėmis ir siela. Čia daug kalbama apie gyvenimo kilmę, ryšius tarp gyvasties principo ir materijos, genetikos taisykles, mitybą, sveiko ir ilgo gyvenimo taisykles, ligas, jų priežastis ir gydymą, nuodų, apsinuodijimų ir priešnuodžių teorijas, gydytojo santykį su pacientu ir pan. Taigi Ajurveda – mokslas apie gyvenimą, apima ne tik mokymą apie fizinę būklę, bet ir dvasinę, psichinę, socialinę gerovę.

Remiantis senųjų išminčių – regėtojų, tvirtinimu, šios Vedų žinios yra amžinos, ne žmonių sukurtos, bet vidiniais dvasiniais regėjimais gautos iš pačių dievų. Išminčiai, intensyviai medituodami, tiesą išskleidė savo kasdieniniame gyvenime. Ajurvedinė sveikatos sistema supažindina su didžiųjų išminčių praktine, filosofine ir religine patirtimi. Galima sakyti, kad Ajurveda – tai subtilus mokslo, religijos ir filosofijos derinys. Žodis “religija” šiuo atveju naudojamas apibūdinti filosofiniam suvokimui ir elgesio disciplinai, kuri suvokimą atveria visiems gyvenimo aspektams. Ajurveda sutelkia sudėtingus žmogaus kūno ir proto gebėjimus, gyvenimą nagrinėdama moksliškai. Tuo tarpu Ajurvedos filosofinis požiūris į gyvenimą skatina, kad save regėtum kaip didingos visatos mažutę dalelę. Fiziologinės ir farmakologinės sąvokos Ajurvedoje formuoja “vieną visumą”, todėl žmogaus kūną ir vaistus Ajurveda traktuoja holistiniame lygmenyje. Net jų sąveika yra vertinama iš holistinės perspektyvos.

Atgal
 
 
Atšaukta - Kur ir su kuo švęsi? Naujųjų sutiktuvės 2021 Shanti resort!
Ajurvedos Retritas "PANČAKARMA": 3 DIENŲ Apsivalymo ir harmonizavimo savaitgalis “Pančakarma” su SPA, joga, meditacija, kt. - 2020 m. balandžio mėnesį, net 3 datos!
Darbo dienomis 10-15 val. -25% masažams + #cikorijuKAVA ir WI-FI nemokamai
Naujienlaiškis
 
 
 
 
DSC_5124